იყიდება საკუთარი მიწის ნაკვეთი მცხეთის რეგიონში საგურამოს აგლომერაციაში, 940 მეტრ სიმაღლეზე. ნაკვეთი მდებარეობს ტყის პირას, საერთო ფართობი 7700 კვ.მ. ადგილზე გაყვანილია საჭირო კომუნიკაციები: დენი, გაზი, წყალი (ამ ზაფხულს ადგილობრივმა მუნიციპალიტეტმა ახატანის მაცხოვრებელთათვის დაამონტაჟა სამდონიანი აუზი). მუხის ტყე (40 კმ), ზოგიერთი ხე მდებარეობს უშუალოდ ნაკვეთზე. ნაკვეთიდან 500 მეტრში მოედინება მდინარე ახატნის წყალი. 3.5 კმ-ის მანძილზე მდინარე არაგვი. ნაკვეთი საინტერესოა ისე როგორც პირადი საცხოვრებლისთვის, ასევე საქმიანი ინტერესებისთვის. ნაკვეთის განკარგვის შესახებ არ არსებობს არანაირი სამართლებრივი თუ იურიდიული შეზღუდვა. საავტომობილო გზების მდებარეობა: ტყის გზის გავლით (4კმ.) მარშრუტი მიემართება გუდაურსა და ყაზბეგში; ნაკვეთდან 11კმ.-ში - ავტობანი დასავლეთ საქართველოსა და აჭარამდე. მანძილი: თბილისი, ძველი ქალაქი (ცენტრი) - 30 კმ; მცხეთა 11 კმ. მიწის დანიშნულება სასოფლო-სამეურნეო. სამშენებლო გეგმის გათვალისწინებით შეიძლება შეიცვალოს მიწის დანიშნულება. მიწის ფასი: შეთანხმებით ფასი საუკეთესო და ადეკვატურია: ვაჭრობა იწყება $28 / 1 კვ.მ-დან, მიწის ფასი საბოლოოდ წყდება ჩემს მიერ მიწის დათვალი ერების და მყიდველის მხრიდან გარიგების სწრაფად გაფორმების მზადყოფნის შემდეგ.